Buz epilasyon klasik epilasyon cihazlarından farklı olarak en etkili epilasyon teknikleri arasındadır. Klasik iğneli cihazlardan farklı olarak cildin aşırı ısınmasını ve tahrişlenmesini önleyerek kabarık ve morluklarla dolu görüntüden kurtarır. Ekonomik olduğu kadar kalıcı sonuçlar alabilmeyi sağlayan buz epilasyon yöntemi acı eşiği düşük olan kişiler için tavsiye edilir.

Konforlu bir epilasyon deneyimi için tavsiye edilen buz epilasyon uygulama sonrası cildin kuvvete bağlı olarak oluşan sarkma belirtisi ortadan kaldırır. Günümüz modern cihazları ile uygulanan buz epilasyon uygulaması dört mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Tek seansta dahi istenen yüksek verimi alabilmeyi sağlayan buz epilasyon acısız ve ağrısız bir tedavi yöntemidir.

Buz Epilasyon Tedavisinin Avantajı Nedir?

Vücuttaki istenmeyen tüylerin giderilmesini sağlayan lazer teknolojisinin ileri seviye uygulaması, geleneksel yöntemlerden farklı olarak dalga boyundaki lazer ışınları kullanılarak daha net sonuçlar alabilmeyi sağlar. Buz epilasyonda kullanılan lazer ışınları kıl köklerinin içine yerleşmiş pigmentleri algılayarak daha net sonuçlar verir.

Cildin yüzeyi her an soğuk tutulur ve acı hissi azaltılır. Yanık oluşma riski ortadan kalkar. Ciltte oluşabilecek tüm yan etkiler azaltılır. Konforlu ve acısız olarak uygulanan buz lazer tekniği uygulaması sağlandıktan sonra pürüzsüz bir cilde kavuşmayı sağlar.

Kronik Ağrı Hissini Hafifletir!

Buz epilasyon yöntemi uygulanırken ağrı ve acının hafifletilmesi için radyofrekans tedavisi başlatılır. Selülit tedavisinden vücut sıkılaştırmaya kadar hemen her alanda rahatlıkla kullanılan radyofrekans yöntemi dokuların eşit ve kontrollü şekilde ısınmasını sağlar. Uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da yanma hissi oluşmaz. Buz lazer uygulaması sırasında kullanılan radyofrekans yöntemi kronikleşmiş ağrı üreten sinir hücrelerini bloke etmeyi sağlar. Hastanın ağrı ve acıyı hissetmemesi için kullanılan bir yöntemdir.