Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır Dışişleri Bakanı Şukri’yi kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır Dışişleri Bakanı Şukri’yi kabul etti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Ali Demir, İlçe Maden Ocağında yaşanan toprak kayması olayıyla ilgili bir açıklama yaptı. Demir, olayın büyük bir infiale neden olduğunu ve önceliklerinin kaybolan işçilere sağ salim ulaşmak olduğunu belirtti. Ayrıca, Anayasamızın 56. maddesi gereği herkesin sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğunu vurguladı ve çevre kirliliğinin önlenmesinin devletin ve vatandaşların ödevi olduğunu hatırlattı.

İYİ Parti'nin daha önce bölgede yapmış olduğu incelemeler ve uyarıların dikkate alınmadığını ifade eden Demir, benzeri felaketlerin bir daha yaşanmaması için dünkü olaydan ders çıkarılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, maden ve enerji ruhsatlarına ilişkin mevzuatın yeniden değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Demir, bölgedeki maden faaliyetlerinin doğaya zarar vermeden yapılması gerektiğini ve doğal güzelliklerin, tarım arazilerinin ve çevrenin korunması gerektiğini vurguladı. Son olarak, İYİ Parti olarak doğal yaşamı ve çevreyi tehdit eden hoyrat madencilik anlayışına karşı mücadele edeceklerini ifade etti.