İYİ Parti adayının sadece 1 oy farkla seçimi kazandığı bir durum yaşandı. Ancak seçimin sonucu tartışmalı hale geldi ve AK Parti, seçim sonuçlarına itiraz etti. İlçe Seçim Kurulu, yapılan itirazı kabul ederek seçimi iptal etme kararı aldı.

Erzincan’ın İliç ilçesindeki maden kazasında 1 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Erzincan’ın İliç ilçesindeki maden kazasında 1 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

AK Parti yetkilileri, Güzelyurt ilçesindeki seçim sonuçlarına itirazlarını, "kısıtlı seçmenlerin" oy kullandığı gerekçesiyle yaptı. İnceleme sonucunda itirazları kabul eden seçim kurulu, seçimin yeniden yapılmasına karar verdi.

İlçe seçim kurullarının kararlarına itiraz etmek için son tarih 5 Nisan Cuma günü saat 17.00'e kadar. Bu itirazlar il seçim kurullarınca 7 Nisan Pazar günü saat 17.00'ye kadar değerlendirilecek.

Hatırlatmak gerekirse, İYİ Parti adayı Hazim Turan, Güzelyurt'ta yapılan ilk seçimde 549 oy alarak belediye başkanlığına seçilmişti. AK Parti adayı Ünal Demircioğlu ise 548 oy almıştı. Bu sonuçlarla birlikte yaşanan tartışmaların ardından seçimin yenilenmesine karar verildi.