Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, üst üste gerçekleştirdiği açılış ve temel atmalarla, Adana’nın ihtiyaçlarını birer birer giderdiğini, 40-50 yıldır çözülmeyen sorunları çözdüğünü belirtti.

900 metrekare alana sahip, mescit ve taziye salonu ile vatandaşa hizmet verecek Ova Mahalle Merkezi’nin temelini atan Karalar, yoğun yaya trafiği bulunan Mithat Özhan Bulvarı üzerinde (Fevzi Çakmak Kız Öğrenci Yurdu önünde) ve D 400 Karayolu üzerinde inşa edilen yaya üst geçitlerinin açılışını gerçekleştirdi.

Karalar temel atma ve açılışların dışında gün boyunca kentin dört bir yanında, toplumun her kesiminden sivil toplum kuruluşlarıyla da bir araya geliyor, ziyaretlerde bulunuyor ve vatandaşlarla görüşüyor.

Adana Ticaret Borsası Meclis Toplantısı’na katılan Karalar, 5 yıl boyunca yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi ve önümüzdeki dönemde yapılacak projeleri anlattı.

Adana Madeni Sanatkarlar Tornacılar Kaynakçılar Esnaf Odası’nı da ziyaret eden Karalar, Barkal esnafıyla bir araya geldi.

DİSK Genel İş 1 ve 2 nolu şubeleri de ziyaret eden Karalar, iftar saatinde Büyükşehir’in faaliyete geçirdiği Adana Kadın Yaşam Merkezi’ndeki iftar programına katıldı.

19 Mayıs, Levent ve Anadolu mahallelerini kapsayan iftar programında da vatandaşlarla oruç açan Karalar, 14. Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu kapsamında düzenlenen Türkiye Spor Yazarları Derneği Basın Ödülleri Gecesi ve iftar programına katıldı, ödül kazanan basın emekçilerine ödüllerini takdim etti.

“Mali başarı ve devasa hizmetler”

borcu gelirinin 4 katı olan belediyeyi, nasıl bir yönetim biçimiyle, geliri borcunun 4 katı haline getirdiklerini ve pandemiye, depreme, ağır borç yüküne rağmen hayata geçirilen devasa hizmetleri anlattı.

“Yeni projeler Adana’yı başka bir seviyeye taşıyacak”

24 Erzincanspor’da Akyürek güven tazeledi 24 Erzincanspor’da Akyürek güven tazeledi

Karalar, önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek çok önemli ve Adana’nın çok daha modern bir kent haline gelmesini sağlayacak Büyükşehir projelerini de anlattı.

Karalar yeni dönemdeki projeleri şöyle sıraladı:

“metro ikinci etabı, tramvay, nostaljik tramvay, otogar, 8 alt geçit, 4 yeni bulvar, yeni köprüler, yeni etap bisiklet yolları, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), toplamda 1380 sosyal konut, çeşitli mahallelerde kentsel dönüşüm, 6 yeni arıtma tesisi, spor kampüsleri, olimpik yüzme havuzu, yaşlı yaşam merkezi, yeni kütüphaneler, yeni kreşler, kültür sanat merkezi, semt merkezleri, bağımlılıkla mücadele edilecek bir merkez, yurtlar, sivil toplum yerleşkesi, parklar, engelsiz vadi, müzeler, kentin tarihi dokusunu ön plana çıkaracak restorasyonlar, sahil ilçelerinde turizm projeleri, mezbaha, hayvan satış merkezi, tarım enstitüsü ile geri dönüşümcüler ve nakliyatçılar sitesi”.

Kaynak: iha