Karaman ve Çakır, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivalinin müjdesini verdiler. 

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivalinin müjdesini verdiler. 

Rusya ve ABD arasındaki Yeni START denetim toplantısı ertelendi Rusya ve ABD arasındaki Yeni START denetim toplantısı ertelendi

Erzincan Milletvekilleri yaptıkları açıklamada: "T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız katkılarıyla, Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi destekleriyle Erzincan Medeniyet Sanat ve Turizm Derneği tarafından düzenlenecek olan 4. Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivali 19-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek ve 5 gün sürecek. Festival için kısa film başvuruları önümüzdeki günlerde yapılacak duyurularla sinema severlerin talebine sunulacak. Festival kapsamında kısa film gösterimleri, tiyatro gösterileri, seminerler, paneller, imza günleri ve konserler planlandı. 4 senedir aralıksız olarak her yıl şehrimizde gerçekleşen Kısa Film Festivali ulusal ve uluslararası kapsamda çok ses getirmişti. En son geçen sene 3.sü yapılan festivale 116 farklı ülkeden 3 bin 148 kısa film başvurusu yapılmış, yarışma derecelendirmesi Türkiye, İran ve Kazakistan filmleriyle derecelenmişti. Bu yıl da 4.sü gerçekleşecek olan festivalimiz Erzincan’ın uluslararası kapsamda tanınmasına katkıda bulunacak ve Erzincan’da bir sanat festivalinin gerçekleşmesine ev sahipliği yapacak. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkılarıyla düzenlenecek olan festival Erzincan’da sanatın gelenekselleşmesine büyük bir katkı sağlamaya devam edecek. Sanat emekçilerinin yeteneklerini ortaya koyacağı güzel bir festivalde sinema severlerle buluşacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandılar.