AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Karaman, mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, bayramın anlam ve önemine dikkat çekti.

Karaman, mesajında şunları ifade etti:

Erzincan'da Üzücü Olay: Daire Bakarken Hayatını Kaybetti Erzincan'da Üzücü Olay: Daire Bakarken Hayatını Kaybetti

"İslam âleminde ve cennet yurdumuzda olduğu gibi güzel şehrimizde de birlik ve beraberliğimizi, dostluk ve kardeşliğimizi karşılıklı sevgi ve saygı duygularıyla pekiştiren bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmış bulunuyoruz. Milletimizin mayası olan yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı bayramlar, yoksulun, yetimin, düşkünün korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve barışın aldığı, kin ve nefretin bertaraf edildiği ve dini vecibelerimizin yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığımız istisnai günlerdir.

Son zamanlarda ülkemizde, çevre ülkelerde ve dünyanın dört bir yanında yaşanan terör olaylarının, akan kan ve gözyaşının durması için yüreklerimizde beslediğimiz umutların bu mübarek günler hatırına gerçeğe dönüşmesi en büyük dua ve temennimizdir. Bayram yakınlıktır, yakınlaşmadır. İdrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı’nın bütün insanlığın kalplerinin birbirine yakınlaşmasına vesile olması yegâne ümidimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli halkımızın, aziz milletimizin ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın herkese sağlık, huzur, sevgi ve esenlik getirmesini niyaz ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Editör: Selçuk ÖZDEMİR