Konya’nın Karapınar ilçesinde Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksek Okulu (MYO) tarafından “Hızlı okuma ve teknikleri” konulu konferans verildi.

Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksek Okulu tarafından “Bir Bilene Sor, Kariyer Günleri etkinlikleri“ kapsamında Hızlı Okuma Teknikleri Konferansı düzenlendi. Prof. Dr. Ahmet Kesik Konferans Salonunda gerçekleşen programa Hızlı Okuma Eğitmeni Çiğdem Aydemir konuşmacı olarak katıldı. Programın açılış konuşmasında Okul Müdürü Öğretim Görevlisi Naim Çağlar Diri, farklı konu ve konuklarla öğrencilere yönelik programlar düzenlediklerini ve bu tür etkinliklerin son derece verimli geçtiğini söyledi.

Çiftçiler bilgilendiriliyor Çiftçiler bilgilendiriliyor

Konferansta kitap okumanın önemine değinen Hızlı Okuma Eğitmeni Çiğdem Aydemir, “Günümüzde kitap okuyan bir topluluk yok. Gençlerimiz telefon, tablet ve bilgisayar bağımlısı oldular. Kitap okuyanların anlama, yorumlama kabiliyetleri okumayanlara göre çok daha iyi durumda. Kitap okumayanlar, test çözerken, sınav olurken veya her hangi bir şeyi okurken dikkatleri dağınık durumdadır. Onun içindir ki bol bol kitap okumalı ve kendimizi yetiştirmeliyiz. Sınavlarda konsantrasyonun bozulmaması çok önemli. Türkiye kitap okumada dünyada istenilen seviyede değil” dedi.

Programın devamında Aydemir, ’Hızlı Okuma Nedir? Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Nelerdir? konuları hakkında ve sınavlarda süre sorununu çözebilmelerine yardımcı olacak soru çözüm teknikleri ile ilgili bilgiler aktardı.

Programda sonunda öğrencilerden gelen sorular cevaplandırılırken Okul Müdürü Öğretim Görevlisi Naim Çağlar Diri tarafından Çiğdem Aydemir’e teşekkür plaketi verildi.