Vali Aydoğdu ile Milletvekili Karaman, Bakan Bak ile görüştü Vali Aydoğdu ile Milletvekili Karaman, Bakan Bak ile görüştü

Erzincan’ın Tercan ilçesinde 20 gündür kayıp olan 3 yaşındaki Kangal cinsi bekçi köpeği, harabe bir binada ölüme terk edilmiş haldeyken bulunarak kurtarıldı.

Tercan’da özel güvenlik görevlisi Adem Kılıç’a ait 3 yaşındaki Kangal cinsi köpek, 20 gün önce kayboldu. Geçen süre zarfında yapılan tüm aramalara rağmen köpek bulunamadı. Dün akşam saatlerinde, Tercan ilçe merkezinde bulunan Kazım Karabekir Mahallesinde yaşayan Ömer Durmuş, mahallede bulunan harabe bir binadan garip sesler duyunca binayı kontrol etti. Durmuş, metruk binanın ikinci katında bir Kangal cinsi köpeğin olduğunu fark edince, köpeğin aranan köpek olabileceğini düşünerek sahibine haber verdi.

Yapılan incelemeler sonucunda, köpeğin birileri tarafından harabe binanın odasına hapsedildiği ve kapıya çıkmaması için tel örgüyle çevrildiği anlaşıldı. Köpek, kendi çabasıyla metruk binanın üst katındaki odasına çıkıp, buradaki camdan kurtarılmak için sesler çıkardığı görüldü.

Açlık ve susuzluktan perişan hale gelen köpek, merdiven konulup üst kattaki odanın camından çekilerek çıkarıldı. Perişan bir halde olan köpeğe hemen su verildi. Köpeği kim ya da kimlerin, ne amaçla hapsedildiği ise polis ekiplerince araştırılıyor.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: iha