Erzincan’ın Kemaliye ilçesi, gece saatlerinde etkili olan sağanak ve dolu yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı. Aniden bastıran yağış, cadde ve sokaklarda su birikintilerine yol açtı, esnaf ve vatandaşlar hazırlıksız yakalandı.

KEMALİYE'DE DOLU YAĞIŞI VE ŞİMŞEKLER GECEYİ AYDINLATTI

Gece saatlerinde başlayan sağanak yağış ve dolu, Kemaliye’de hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, esnaf iş yerlerinin önünü temizlemek için seferber oldu. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise doludan korunmak için kapalı alanlara sığınmaya çalıştı.

GÖKYÜZÜNÜ AYDINLATAN ŞİMŞEKLER

Yağışın yanı sıra, gökyüzünde çakan şimşekler de geceyi aydınlattı. Kemaliye sakinleri, gece boyunca gökyüzünde çakan şimşeklerin yarattığı ışık gösterisini izledi. Ancak bu doğal ışık gösterisi, beraberinde gelen dolu yağışıyla vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Gecenin karanlığını şimşekler aydınlattı Gecenin karanlığını şimşekler aydınlattı

ESNAF VE VATANDAŞLAR ZOR DURUMDA

Yoğun yağış ve dolu nedeniyle esnaf, iş yerlerinin önünde biriken suları temizlemek için yoğun çaba harcadı. Vatandaşlar ise doludan kaçmaya çalışırken zor anlar yaşadı. İlçede kısa süreli de olsa hayat durma noktasına geldi.

Kaynak: iha