Erzincan’da kayak antrenörü Canser Atila, şehrin kuzeyindeki Keşiş Dağları’nda, 3 bin 549 metre yükseklikte bulunan Yedi Göller mevkiindeki göletlerin buzla kaplı yüzeyinde paten yaptı.

Son günlerde Doğu Anadolu’yu etkisi altına alan soğuk hava, Erzincan’da bulunan Yedi Göller mevkiindeki göletlerin yüzeyini buzla kaplamıştı. Bu durumu fırsata çeviren kayak antrenörü Canser Atila, Kross motorlarıyla Keşiş Dağları'na ulaşarak buzla kaplı gölde paten yapmanın keyfini yaşadı. Atila, 15-20 santimetre kalınlığındaki buz üzerinde yaklaşık bir saat boyunca patenle kayarken, bu anları kamerasıyla kayıt altına aldı.

Atila, Erzincan’da bir günde dört mevsimi aynı anda yaşamanın mümkün olduğunu belirtirken, “Keşiş Dağlarının eteklerinde bulunan Yedi Göller mevkisine geldik. Bu mevsimde göl yaklaşık 15-20 santimetre kalınlığında buzla kaplanıyor. Bu durumu fırsata çevirerek kross motorlarla zorlu yolları aşarak buraya geldik ve eğlenceli bir zaman geçirdik. Erzincan coğrafi açıdan dört mevsimi aynı anda yaşatıyor” dedi.

Buz pateni aktivitesiyle eşsiz manzara eşliğinde unutulmaz bir deneyim yaşayan Canser Atila, Erzincan’ın benzersiz doğal güzelliklerini spor ve eğlence ile birleştirerek bu deneyimi paylaştı.