Kütahya Valisi Musa Işın, halkın beklentilerini birinci ağızdan dinlemek ve hizmetlerin daha etkin bir şekilde sunulmasını sağlamak amacıyla başlattığı Muhtarlarla İstişare Toplantısı’nın üçüncüsünü Simav ilçesinde gerçekleştirdi.

83 köy ve 36 mahalle muhtarıyla bir araya gelen Vali Musa Işın ve Milletvekili Adil Biçer, muhtarların talep ve önerileri dinleyerek iletilen sorunların çözümü için ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.

Toplantıda yaptığı konuşmada, milletvekillerinin, kaymakamların ve kurum müdürlerinin sahada aktif bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Vali Işın,” Birlikte gayret göstererek güzel hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Unutmayalım ki bu makamlar geçicidir. Biz, halkımızın duasına ve Allah’ın rızasına talibiz. Devletimize ve milletimize hizmet etmek için çaba göstereceğiz” dedi.

İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği hizmetleriyle kırsal alanda altyapı hizmetlerinin büyük ölçüde tamamlandığını belirten Vali Işın, Simav’da talep edilen su depoları ile köy yollarının iyileştirilmesi taleplerinin de gelecek yıl değerlendirileceğini söyledi.

“Sizlere hizmet etmekle mükellefiz”

Muhtarların, devletin uç beyleri olduğunu belirten Vali Işın, “Siz bizim için uç beyimizsiniz. Sahadaki elimiz, kulağımız, gözümüzsünüz. Aynı zamanda en küçük demokratik yerel yönetimin başındasınız. Kütahya’mızın, ilçelerimizin, köylerimizin ihtiyaçlarını gidermek için buradayız. Hepimiz devletimiz adına sizlere hizmet etmekle mükellefiz. Sizin problemininiz bizim problemimizdir. Siz huzursuz olursanız biz de huzursuz oluruz. Siz sıkıntı çekerseniz biz de sıkıntı çekeriz. Size hizmet etmek için vazifeliyiz. Sıkıntılarınızı ne kadar giderir, ihtiyaçlarınızı ne kadar karşılarsak biz o kadar mutlu oluruz. Devletimiz güçlüdür. Cumhurbaşkanımızın “Türkiye’nin ikinci yüzyılı” sloganıyla büyük bir aşk ve heyecanla gayretlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.