Mersin'de 29 Haziran'da meydana gelen olayda, kız arkadaşı Esra Asena Temir'i (27) döverek öldürdüğü iddia edilen Mustafa Bengiz (28) hakkında hazırlanan iddianameye göre, savcılık "kadına karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.

Bunlar bir film sahnesinden değil, Kemalpaşa ilçesinden Bunlar bir film sahnesinden değil, Kemalpaşa ilçesinden

İddianamede, zanlının ifadesinde olay günü yaşananları hatırlamadığını ve sağlıklı düşünemediğini söylediği belirtilirken, Esra Asena Temir'in beyin kanaması geçirerek hayatını kaybettiği ifade edildi. Olayın detaylarına göre, zanlı, kız arkadaşını otomobille alıp henüz bilinmeyen bir nedenle darp etmiş ve ardından hastaneye götürüp kayıplara karışmıştı. Zanlı, daha sonra Adana'da yakalanarak tutuklandı.

Esra Asena Temir'in annesi, olay sonrasında yaptığı açıklamada, kızının tam bir psikopatın kurbanı olduğunu ifade ederek, zanlının en ağır cezayı almasını istedi.

Mahkeme süreci devam ederken, toplumda kadına şiddetin önlenmesi amacıyla yapılan çalışmaların ve bu tür vakalara yönelik cezaların artırılması gerekliliği vurgulanıyor.