banner377

İlkadım korosu evlerden "Sarı saçlım, mavi gözlüm" eserini seslendirdi

İLKADIM BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN TÜRK HALK MÜZİĞİ KORO SOLİSTLERİ, ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI NEDENİYLE ŞEF HIZIR AYDIN YÖNETİMİNDE AŞIK MAHZUNİ ŞERİF’İN” SARI SAÇLIM MAVİ GÖZLÜM” ESERİNİ SESLENDİRDİ. SOLİSTLERİN KORONA VİRÜS DOLAYISIYLA KENDİ EVLERİNDE ÇEKTİKLERİ GÖRÜNTÜLER İLE OLUŞAN ESER TAKDİR TOPLADI.

İlkadım korosu evlerden "Sarı saçlım, mavi gözlüm" eserini seslendirdi

İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu solistleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Atatürk’e hitaben “Sarı saçlım, mavi gözlüm” eserini seslendirdi.

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türk Halk Müziği Korosu solistleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Şef Hızır Aydın yönetiminde Aşık Mahzuni Şerif’in ”Sarı saçlım, mavi gözlüm” eserini seslendirdi. Solistlerin korona virüs dolayısıyla kendi evlerinde çektikleri görüntüler ile oluşan eser beğeni topladı.

Sanata ve sanatçıya her zaman önem verdiklerini kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Başta Türk Halk Müziği Korosu Şefi Hızır Aydın olmak üzere bu eseri seslendiren emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER