banner377

YTB dünyaca ünlü sanatçıları evlerindeki vatandaşlarla buluşturuyor

YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI (YTB), TÜRK DİASPORASINDAN, KARDEŞ, AKRABA VE SOYDAŞ COĞRAFYADAN DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇILARI YENİ KORANAVİRÜS (COVİD-19) NEDENİYLE EVLERİNDE VAKİT GEÇİREN VATANDAŞLARLA BULUŞTURUYOR. BU AKŞAM SAAT 19.30’ DA AZERBAYCAN DEVLET SANATÇISI AZERİN YTB’NİN YOUTUBE HESABI ÜZERİNDEN ÇOK SEVİLEN ESERLERİ SESLENDİRECEK.

YTB dünyaca ünlü sanatçıları evlerindeki vatandaşlarla buluşturuyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Türk diasporasından, kardeş, akraba ve soydaş coğrafyadan dünyaca ünlü sanatçıları korana virüs (Covid-19) nedeniyle evlerinde vakit geçiren vatandaşlarla buluşturuyor. Bu akşam saat 19.30’da Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, YTB’nin YouTube hesabı üzerinden sevilen eserleri seslendirecek.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle evlerinde vakit geçiren dünyanın dört bir yanındaki Türk vatandaşları, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) dijital aktiviteleriyle moral buluyor. YTB, her akşam Türk diasporası, kardeş, akraba ve soydaş topluluklardan dünyaca ünlü sanatçıları “Dünyadaki Türkler Evinizde” sloganıyla vatandaşlarla buluşturuyor. Çok sevilen eserlerin ve gönül coğrafyasından ezgilerin seslendirildiği parçalar, YTB’nin YouTube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanıyor. Türkiye saati ile 3 Nisan tarihinde saat 19.30’ da ise Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, birbirinden güzel eserleri ile vatandaşlarla buluşacak.

YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanan konserlerde sevilen şarkıları seslendiren sanatçılar, sosyal sorumluluk kapsamında düzenlenen projede tamamen gönüllü olarak yer alıyor. YTB tarafından düzenlenmeye devam edecek dijital konserler, başta virüsün hızla yayıldığı Avrupa ülkeleri olmak üzere dünya genelinde korona virüsle mücadele eden Türk vatandaşlarına moral oluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER