banner377

Kütahya’da bayram alışverişi

RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİNDE BAYRAM ALIŞVERİŞİ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLAR, KÜTAHYA'NIN UĞRAK YERLERİNDEN BİRİ SAMAN PAZARI VE SEVGİ YOLU'NA GELEREK EKSİKLERİNİ GİDERDİLER.

Kütahya’da bayram alışverişi

Ramazan Bayramı öncesinde bayram alışverişi yapmak isteyen vatandaşlar, Kütahya’nın uğrak yerlerinden biri Saman Pazarı ve Sevgi Yolu’na gelerek eksiklerini giderdiler.

Korona virüs ’Covid-19) salgını sebebiyle 23 Mayıs 00.00’da başlayacak ve 26 Mayıs 00.00’da sona erecek olan kısıtlama öncesi bayramı evlerinde geçirecek olan Kütahyalı vatandaşlar, şehir merkezine gelerek alışverişlerini yaptı.

Ramazan Bayramı nedeniyle tezgahları, bayramlık şeker ve lokumlar süslüyor. Saman Pazarı’nda kurulan tezgahlarda kilosu 5 ile 10 lira arası satılan şekerlere vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Balıklı Mahallesi’ndeki İşporta Pazarı’nda ise her zamanki bayram yoğunluğu bu sene yaşanmıyor.

Bayram alışverişinde çocuklar için şeker aldığını dile getiren Ali Yenel, “Kimsenin geleceği yok ama kendimize kahve aldık. Çoluk çocuk, torunları göremeyeceğiz. İnşallah bugünleri de atlatacağız. Eski bayram alışverişleri yok. Buruk geçiyor. Dayanacağız artık” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER