Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin 1. yılı nedeniyle Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde (AFAD) anma programı düzenlendi.

Anma programı öncesinde şehirdeki kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörlerin oluşturduğu arama kurtarma ekiplerini ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, ekiplere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek kandillerini kutladı. Daha sonra Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bahçesinde oluşturulan sergiyi gezen Başkan Işık, AFAD İl Müdürü Nurettin Havutçu’dan sergideki fotoğraflar ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Tercan’da 10 dakika aralıkla 2 deprem meydana geldi Tercan’da 10 dakika aralıkla 2 deprem meydana geldi

Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan anma programında AFAD İl Müdürü Nurettin Havutçu, bilgilendirme konuşması yaptı. Yapılan konuşmanın ardından 6 Şubat Depremleri ile ilgili “Asrın Felaketinden Asrın Dayanışmasına” isimli kısa film izlendi. Toplantıda Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya’dan deprem bölgesine yapılan yardım ve desteklerle ilgili bilgi vererek Kütahyalılara teşekkürlerini iletti.

Anma programının sonunda başarılı olan arama kurtarma görevlilerine teşekkür belgeleri ve kimlik kartları Belediye Başkanı Alim Işık ve il protokolü tarafından verildi.