Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak’ın konuşmacı olarak katıldığı “Yükseköğretimde Kalite” konulu konferansa ev sahipliği yaptı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Ahmet Yakupoğlu Amfisinde düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, rektör yardımcıları Prof. Dr. Özer Aydın, Prof. Dr. Mustafa Arif Özgür ve Prof. Dr. Ayhan Kahraman ile dekanlar ve müdürler katıldı.

Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, YÖKAK’ın amaçları ve faaliyetleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Hilmi Yurdakul’un üniversitedeki kalite çalışmaları hakkında bilgi verdiği sunumun ardından Prof. Dr. Kocabıçak, kalite çalışmaları hakkında genel bir değerlendirme konuşması yaptı ve katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Etkinliğin sonunda Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, günün anısına hediye takdiminde bulunduğu Prof. Dr. Ümit Kocabıçak’a etkinliğe katılımlarından dolayı teşekkür etti.