Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerine huzurlu ve güvenli bir eğitim-öğretim ortamı oluşturulması için Üniversite Güvenlik Koordinasyon Toplantısı düzenlendi.

Kütahya Valisi Musa Işın’ın başkanlığında, ilgili yöneticilerin katılımıyla Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda; üniversite yerleşkesi, öğrenci yurtları ve çevresi için alınan güvenlik tedbirleri değerlendirilerek alınması gereken ilave tedbirler istişare edildi.

“Güz dönemini güven ve huzur içinde tamamladık”

Güz dönemini huzurlu ve güvenli bir şekilde tamamladıklarını belirterek bahar yarı yılı için de gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirten Vali Musa Işın, “Öğrencilerimizin memnuniyetini göz önünde bulundurarak bahar yarı yılı için gerekli tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. Yeni dönemde de kampüs çevresi, yurtlar ve çevresindeki mekanların denetimlerini titizlikle sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“24 saat kameralarla takip ediliyor”

Öğrenci güvenliği konusunda 24 saat boyunca kamera sistemleriyle gözetleme yapıldığını ve emniyet ekipleriyle üniversite güvenlik görevlilerinin koordinasyon içinde çalıştığını belirten Vali Işın, “Öğrencilerimizin güvenliğini en üst düzeyde sağlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

“Hiçbir öğrencimiz barınma sorunu yaşamadı”

Barınma konusunda da öğrencilerin hiçbir sıkıntı yaşamadığını aktaran Vali Işın, “KYK yurtlarında 12 bin 642 öğrencimiz, özel yurtlarda 2 bin 853 öğrencimiz konaklamaktadır. 97 öğrencimiz de devletimize ait yurtlarımızda misafir edilmektedir” diye konuştu.

“Ulaşım sorununa çözüm üretildi”

Üniversiteye ulaşım ve sahipsiz sokak hayvanları konusunda atılan adımlara da değinen Musa Işın, “Öğrencilerimizin geri bildirimleri doğrultusunda ulaşım ve sahipsiz sokak hayvanları konusunda da önemli adımlar atıldı. Kütahya Belediyesi ve Kütahya Minibüsçüler, Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odasının destekleriyle ulaşım sorunu çözüme kavuşturulmuş, ek seferlerle öğrencilerimizin ulaşımı sorunsuz bir şekilde sağlanmıştır. Zafertepe-üniversite hattında 831 halk otobüsü seferi ve 23 sefer de Kütahya Belediyesine ait elektrikli otobüslerle öğrencilerimizin ulaşımı sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır. Sahipsiz sokak hayvanlarıyla ilgili olarak Rektörlük ve Kütahya Belediyesi iş birliğiyle başlatılan çalışmalarla, bu konuda da önemli adımlar atılmakta ve çözüm odaklı bir yaklaşım sergilenmektedir” ifadelerini kullandı.

Yeni dönemin de başarı ve huzur içerisinde geçmesini temenni eden Vali Işın, tüm öğrencilere başarılar diledi.