banner335

Otobüslerde yolcu denetimi

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YAYINLADIĞI GENELGE DOĞRULTUSUNDA MERKEZ VE İLÇE TERMİNALLERİNDEKİ ŞEHİRLER ARASI OTOBÜSLERDE YOLCU DENETİMİ YAPTI. YAYINLANAN GENELGE DOĞRULTUSUNDA ARAÇ RUHSATINDAKİ BELİRTİLEN TAŞIMA KAPASİTESİNİN YÜZDE 50'Sİ KADAR YOLCU TAŞINMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEN TERMİNAL ZABITA EKİPLERİ, YOLCULARA VE ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE SOSYAL MESAFEYE DİKKAT ETMELERİ KONUSUNDA UYARIDA BULUNDU.

Otobüslerde yolcu denetimi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge doğrultusunda merkez ve ilçe terminallerindeki şehirler arası otobüslerde yolcu denetimi yaptı. Yayınlanan genelge doğrultusunda araç ruhsatındaki belirtilen taşıma kapasitesinin yüzde 50’si kadar yolcu taşınması gerektiğini belirten terminal zabıta ekipleri, yolculara ve araç sürücülerine sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Korona virüs ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından şehirler arası ve şehir içi araçların yolcu kapasiteleri ile ilgili bir genelge yayınladı. Yayınlanan genelgeye göre toplu taşıma araçlarında, ruhsatta belirtilen yolcu kapasitesinin yüzde 50’si yolcu taşıması yapılacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi de, yayınlanan genelge gereği merkez ve ilçe terminallerinde şehirler arası otobüslerde yolcu denetimi yaptı. Tek tek araçlarda denetim yapılırken, Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, hem yolcuların, hem sürücülerin sağlığı için güvenli mesafeye dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER