banner377

Selendi’ye girişlere sıkı denetim

MANİSA'NIN SELENDİ İLÇESİNİN GİRİŞ VE ÇIKIŞLARDA YENİ TİP KORONA VİRÜS (COVİD-19) TEDBİRLERİ ARTIRILARAK, ŞEHİR DIŞINDAN GELEN ARAÇLAR DURDURULUP YOLCULARIN ATEŞİ ÖLÇÜLÜYOR. CİHAZLARLA ATEŞ KONTROLÜ YAPILDIKTAN SONRA KİŞİLER KAYIT ALTINA ALINIRKEN YÜKSEK ATEŞLİ VATANDAŞLARIN SAĞLIK KURULUŞLARINA YÖNLENDİRİLMESİ YAPILIYOR.

Selendi’ye girişlere sıkı denetim

Manisa’nın Selendi ilçesinin giriş ve çıkışlarında yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri artırılarak, şehir dışından gelen araçlar durdurulup araç içindekilerin ateşi ölçülüyor. Cihazlarla ateş kontrolü yapıldıktan sonra kişiler kayıt altına alınırken yüksek ateşli vatandaşların sağlık kuruluşlarına yönlendirilmesi yapılıyor.

Selendi İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından ilçenin girişlerinde korona virüs uygulamasında şehir dışından ilçeye giren tüm araçlar şehir girişindeki kontrol noktasında durduruldu. Sürücü ve yolcuların tek tek ateşi ölçülerek, sürücülerin ve araçtakilere korona virüs tedbirlerine uyulması için de tavsiyelerde bulunuldu. Şehir dışından gelenlerin kimlik bilgileri, ikamet edecekleri adresler ve araçları kayıt altına alınarak 14 günlük evde kalma süresi olduğu hatırlatılıp, bu süreçte dışarıya çıkılmaması, misafir kabul edilmemesi ve kimseyle görüşülmemesi konusunda uyarılarda bulunuldu. Ekipler ayrıca kolluk kuvvetlerince adreslerde kontrol yapılacağını belirterek, korona virüs tedbirlerini ihlal edenlere cezai işlem uygulanacağını belirtilerek, sosyal izolasyonun sağlanması ve vatandaşların evlerde kalması gerektiğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER