Köy sakinleri mermer ocağı için eylem yaptı Köy sakinleri mermer ocağı için eylem yaptı

Ay’ın Dünya’ya en yakın konumda olduğu ve normalden daha parlak gözlendiği "Süper Mavi Ay’ öncesinde Trabzon’da kendini kızıl olarak göstererek görsel şölen oluşturdu.

Aynı takvim ayı içerisinde dolunay evresinin ikinci defa meydana gelmesi ile oluşan "mavi ay" kendisini bir kez daha göstermeye hazırlanıyor. 31 Ağustos tarihinin sabah saatlerinde kendini göstermesi beklenen mavi ay öncesinde Trabzon’da kendini kızıl olarak gösterdi. Trabzon’da deniz kenarında vatandaşlar Ay’ın kendini göstermesiyle o anları cep telefonu kamerasına kaydetti.

Selahattin Doğu isimli vatandaş, çok hoş bir görüntü olduğunu belirterek, "Psikolojik açıdan çok iyi hissettiriyor. Çok hoş bir manzara. Bu anların kayıt altına alınması bizim için çok değerli. Bu tür durumlar belirli aralıklarda oluyor. Şans eseri denk geldiğimiz için çok mutlu olduk. Bu manzarayı gördüğümüzde çok iyi hissediyoruz. Bu tür anlara geçmişte de rastlamıştım. Hilal halini de görmüştüm. Çok hoş anlar" dedi.

Üniversite öğrencisi Sude Çavuşoğlu ise, etkileyici bir görüntü olduğunu kaydederek, "Sosyal medya aracılığıyla öğrenmiştik. Arkadaşlarımızla sahile gelip bu anlara tanıklık etmek istedik" ifadelerini kullandı.