Erzincan Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mehmet Demir 5 Temmuz 1993 tarihinde Kemaliye Başbağlar köyünde bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen katliam ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Erzincan Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mehmet Demir 5 Temmuz 1993 tarihinde  Kemaliye Başbağlar köyünde bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen katliam ile ilgili bir mesaj yayınladı. Mehmet Demir mesajında ;

Erzincan'da FETÖ'nün hücre evinde yakalanan 2 zanlı tutuklandı Erzincan'da FETÖ'nün hücre evinde yakalanan 2 zanlı tutuklandı

Adını bizzat ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği Cumhuriyet sevdalısı, kültür sevgi ve hoşgörünün kenti Kemaliye ilçemiz Başbağlar köyünde bölücü terör örgütü mensuplarınca 5 Temmuz 1993 günü 33 yurttaşımız katledilmişlerdir.

Başbağlar Katliamı’nın 29. Yılında ülkemizin birlik ve beraberliğine kast edenleri bir kez daha lanetliyorum. Katledilen yurttaşlarımızı rahmet ile anıyor, Barışın egemen olduğu bir Türkiye de birlik ve beraberlik içinde yaşamayı ümit ediyorum  dedi.