Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) üst yönetimi ve kalite koordinatörlüğü tarafından memnuniyet anketi sonuçlarının değerlendirmesi yapıldı.

AK Parti İl Başkanı Çetin Özyurt'tan Kurban Bayramı Mesajı AK Parti İl Başkanı Çetin Özyurt'tan Kurban Bayramı Mesajı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi iç paydaşlarına (öğrenci, akademik ve idari personel) 10 Ocak-10 Şubat 2024 tarihleri arasında uygulanan 2023-2024 güz dönemi memnuniyet anketi sonuçlarının genel ve birim bazlı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter Doç. Dr. Cihat Özgenel ve kalite koordinatörlüğü üyelerinin katıldığı toplantıda memnuniyet anketleri değerlendirme sunumu yapıldı.

Toplantıda anket sonuçlarından elde edilen geri bildirimler doğrultusunda akademik ve idari personel ile öğrencilerin beklentileri ve yapılacak olan iyileştirme faaliyetleri görüşüldü. Açık uçlu soruda ifade edilen görüş ve öneriler anonim olarak raporlanarak üniversitenin üst yönetimine iletildi.

Anket sonuçlarına göre, akademik personelin ankete katılım oranı %43.5, memnuniyet düzeyi %73.8; idari personelin ankete katılım oranı %47, memnuniyet düzeyi %77; öğrencilerin ankete katılım oranı %15.4, memnuniyet düzeyi ise %63 olarak gerçekleşti.

Rektör Prof. Dr. Akın Levent, anket sonuçlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyerek yapılması gereken iyileştirmeler hususunda üst yönetimle istişarede bulundu.

Kaynak: iha