Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde ’Kalite Güvencesi Kültürünün İnşasında Yükseköğretim Öğrencilerinin Rolü’ adlı seminer düzenlendi.

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu tarafından, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerine yükseköğretimde kalite güvencesi sisteminde öğrenci katılımının önemini anlatmak, öğrencilere farkındalık kazandırmak ve kalite çalışmalarına aktif katılımlarını sağlamak amacıyla ’Kalite Güvencesi Kültürünün İnşasında Yükseköğretim Öğrencilerinin Rolü’ adlı seminer ve çalıştay düzenlendi. Genç Kalite Öğrenci Topluluğu Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen çalıştayda ise öğrencilerin üniversitelerinin gelişimine nasıl katkı sağlayacakları konusu etkileşimli grup çalışmaları ile değerlendirildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kurumsal Akreditasyon Süreçlerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu’nun moderatörlüğünü üstlendiği seminerde, YÖKAK Akademik Uzmanı ve Öğrenci Komisyonu Koordinatörü Doç. Dr. Gonca Uludağ ile YÖKAK Öğrenci Komisyonu Üyesi Aslı Özmutlu konuşmacı olarak yer aldı.