29 Ekim Cumhuriyet Bayramını, tüm yurtta olduğu gibi Muğla’da da Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına yaraşır etkinliklerle kutlanmaya başladı. Kutlama etkinlikleri yürüyüş korteji ile başlarken, Cumhuriyet yürüyüşü için çok sayıda vatandaş Cumhuriyet meydanında toplandı.

Ağrı’da “Sözlük Tasarım” yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi Ağrı’da “Sözlük Tasarım” yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

Cumhuriyet yürüyüşü Özer Türk Caddesi, Mehmet Polatoğlu Sokak, Recai Güreli Caddesi üzerinden tekrar Cumhuriyet meydanında sona erdi. Vatandaşları Cumhuriyet meydanında Aksaz Deniz Üs Komutanlığına bağlı Bando ekipleri tarafından kısa bir konser verildi.

Cumhuriyet Yürüyüşüne; Muğla Valisi İdris Akbıyık, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, MSKÜ Rektörü Turhan Kaçar, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, Muğla İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, STK temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve vatandaşlar katıldı.