Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" çerçevesinde, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Muğla Güzel Sanatlar Lisesi tarafından “Deyimler ve Atasözleri Resim Sergisi” düzenlendi.

Sosyal ve kültürel etkinlikler yoluyla öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını ve kültür taşıyıcısı olan kelimelerle buluşmalarını sağlamak amacıyla okul öncesinden liseye, tüm sınıf kademelerinde uygulanmak üzere Dilimizin Zenginlikleri Projesi, her ay farklı etkinliklerle okullarda uygulanmaya devam ediyor. Proje çerçevesinde Muğla Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencileri, öğretmenleri rehberliğinde hazırladıkları resim sergisinde, dilimizin kültür hazinelerinden olan deyim ve atasözlerini görselleştirerek tuvale yansıttı. Resim bölümü öğrencilerinin birbirinden güzel deyim ve atasözlerini kendi dünyalarında tasarlayıp resmettiği sergide; akrilik, sulu boya, kuru boya, pastel tekniklerinin yanı sıra dijital çalışmalar da yer aldı.

Çizgi kitap kahramanı "Şakrak" Erzincan’da çocuklarla buluştu Çizgi kitap kahramanı "Şakrak" Erzincan’da çocuklarla buluştu

Muğla Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğrencileri tarafından icra edilen müzik konseri eşliğinde resim sergisini gezen İl Müdürü Emre Çay, tuvalleri başında duran öğrencilerle yapmış oldukları resim, deyim ve atasözleri üzerine sohbet etti.

Menteşe Sınırsızlık Meydanı’nda düzenlenen sergiye; Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, il/ilçe şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.