Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa götürülmesinden HDP’yi sorumlu tutan aileler, partinin il başkanlığı binası önündeki oturma eylemini sürdürdü.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Muş İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan aileler, 123 haftadır kararlı bir şekilde devam ettirdikleri evlat nöbetini sürdürüyor. HDP İl Başkanlığı önünde toplanan aileler, "Halk düşmanı parti", "Evlatlarımızı vereceksiniz", "Ha HDP ha PKK", "Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir", "Halkı dolandıran parti", "Anneler direniyor", "Artık yeter yakamızdan düşün" ve "Yeter artık evlatlarımızı bırakın" yazılı pankartlar açtı. Her çarşamba parti önünde bir araya gelen anne ve babalar, fotoğraflarını taşıdıkları çocuklarına teslim olmaları için çağrıda bulundu.

2 yıldır eylem yaptıklarını ifade eden Ayten Koçhan, eylemlerini devam ettireceklerini belirterek, “Biz PKK’dan, HDP’den çocuklarımızı istiyoruz. Çocuklarımızı versinler. Biz artık evlat hasretine dayanamıyoruz. Yeter analar-babalar ağladı. Onların çocukları güzel yerlerde, bizimkiler dağların başında. Gelin devlete teslim olun. Yolunuz yol değil, siz neyin peşindesiniz. Bu Türk-Kürt davası değil, bu Amerika davasıdır” dedi.

Şahinaz Özcan isimli anne de, oğluna teslim olması için çağrıda bulunarak, “Ben çocuğumu HDP, PKK’dan istiyorum. Oğlum ölü mü sağ mı bilmiyorum. Ben çocuğumu istiyorum. Dağda bir kişi kalana kadar eylemimize devam edeceğiz. Atilla, eğer sesimi duyuyorsan gel devlete teslim ol. Bu Kürt davası değil. Dağda ne yapıyorsunuz? Bu boş bir davadır. Kiminle çatışıyorlar, amaçları nedir? Gelsinler devlete teslim olsunlar” şeklinde konuştu.