CHP Erzincan Milletvekili Sayın Mustafa Sarıgül, 9 Haziran 2024 tarihinde CHP Erzincan İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, milletvekili seçilmesinin üzerinden geçen bir yılda gerçekleştirdiği çalışmaları anlattı.

SARIGÜL, BİR YILDA; 40 YAZILI SORU ÖNERGESİ, TBMM GENEL KURULUNDA 19 KONUŞMA, 9 TANE KANUN TEKLİFİ, 87 BASIN TOPLANTISI YAPTI

Mustafa Sarıgül, bir yıl içinde 40 yazılı soru önergesi verdiğini, TBMM Genel Kurulunda 19 kez konuştuğunu ve 9 tane kanun teklifi sunduğunu belirtti. Ayrıca, TBMM’de, Erzincan’da ve diğer illerde toplam 87 basın toplantısı gerçekleştirdiğini, 53 kez TV programlarına çıktığını, ekranlarda 4949 kez, yazılı basında ise 5384 kez isminin geçtiğini ifade etti. Sosyal medyadaki izlenme oranlarına ilişkin de bilgi veren Sarıgül, Instagram’da 600 milyon, TikTok’ta 400 milyon, Facebook’ta 375 milyon, Twitter’da 280 milyon olmak üzere toplamda 1 milyar 661 milyon 50 bin izlenmeye ulaştığını söyledi.

Nişanlıya süslü koç hediyesi Nişanlıya süslü koç hediyesi

SOSYAL MEDYADA BİR YILDA TOPLAM 1.661.050.000 İZLENME

Sarıgül, sosyal medyada bir yılda 1 milyar 661 milyon 50 bin izlenme elde ettiklerini ve buna bağlı olarak 2 milyar 154 milyon haber sayısına eriştiklerini belirtti.

SARIGÜL'ÜN CHP İÇİN ÇALIŞMALARI

CHP Erzincan Belediye Başkan adayının kampanyası boyunca yanında yer aldığını ifade eden Sarıgül, İstanbul’da 6 ilçede ve Türkiye'nin 12 ayrı seçim bölgesinde CHP’ye destek olmak için çalıştığını söyledi. Sarıgül, "Kurultayda farklı tutumlar izlemiş olsak da hepimiz CHP’liyiz, hepimiz Türkiye’den yanayız. Bize düşen görev yönetimin arkasında durarak partimizi başarılı kılmaktır. Bu, bütün CHP’lilerin görevidir" diyerek, Can Erzincan için yaptığı faaliyetleri şöyle anlattı:

365 GÜNÜN 160 GÜNÜNDE ERZİNCAN'DA OLDUM

"Can Erzincanlılardan milletvekili olmak için değil, abileri, kardeşleri, evlatları olmak için oy istedim. Bir yılda 53 kez Erzincan'a geldim. 365 günün 160 gününde Erzincan'da oldum. Bütün dini ve milli bayramları hemşerilerimle kutladım. Can Erzincan'da 125 bin kilometre yol yaparak hemşerilerimin iyi ve kötü günlerinde yanlarında oldum. Üzümlü ilçesindeki sel felaketinde ve İliç’teki maden faciasında iki saat sonra olay yerindeydim. TBMM İliç Araştırma Komisyonunun kurulmasına öncülük ettim ve kurulan komisyonun başkanlık divanında yer aldım. Erzincan’la ilgili 19 soru önergesi vererek Erzincan'ın sorunlarını hükümet nezdinde takip ettim. Mecliste ve Erzincan’da basın toplantıları yaparak Erzincan'ın sorunlarını duyurdum. TBMM Genel Kurulunda yaptığım konuşmalarda Can Erzincan’ı anlattım ve sorunlarını dile getirdim."

ERZİNCAN'I TANITMAMIZ LAZIMDI, BUNU YAPTIM

Türkiye genelinde olduğu gibi Erzincan’da da işsizlik ve geçim sıkıntısının olduğunu belirten Sarıgül, kendisine ulaşan taleplerde iş isteklerinin birinci, geçim sıkıntısının ikinci, tayin taleplerinin üçüncü, sağlık hizmetlerinde yaşanan yetersizliklerin ise dördüncü sırada yer aldığını söyledi. Sarıgül, "Devletin fabrika açmadığını, özel sektörün Erzincan'a gelmediğini, böyle olunca da Erzincan'da işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğunu" belirterek, "Bizim Erzincan'ı tanıtmamız lazımdı. Ben bunu yaptım," dedi. Erzincan’ın tulum peyniri, cevizi, balı, dutu, üzümü gibi ürünlerin dünyaya ve Türkiye’ye satılması için uğraştığını belirten Sarıgül, Erzincan'ın tanıtımına büyük önem verdiğini söyleyerek, Google'da en çok aranan ilin Erzincan olduğunu vurguladı.

CAN ERZİNCAN'IN SESİNİ DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİM

Sarıgül, basın toplantısını şu sözlerle bitirdi: "Halisane niyetlerle, heyecanla ve coşkuyla çalıştım. Can Erzincanlılar beni Ankara'ya gönderdi. Bunun sorumluluğunu taşıyorum. Attığım her adımda Erzincanlıları mahcup etmemeye çalışıyorum. Can Erzincan’ın sesini duyurmaya ve sorunlarını çözmek için çalışmaya devam edeceğim."

Editör: Selçuk ÖZDEMİR