banner377

Zabıtadan bakkal, fırın, market ve ekmek büfelerine korona virüs denetimi

KORONA VİRÜS SALGININA KARŞI TEDBİRLERİNİ ARTIRAN NEVŞEHİR BELEDİYESİ, HALK SAĞLIĞININ KORUNMASI VE HİJYEN ŞARTLARININ SAĞLANMASI AMACIYLA BAKKAL, MARKET VE FIRINLARDA DENETİMLERİNİ DE SIKLAŞTIRDI. EKMEKLERİN HİJYENİK KOŞULLARDA SATILIP SATILMADIĞINI DENETLEYEN ZABITA EKİPLERİ, AMBALAJSIZ EKMEK SATAN FIRIN, BAKKAL VE MARKETLERE CEZAİ İŞLEM UYGULUYOR.

Zabıtadan bakkal, fırın, market ve ekmek büfelerine korona virüs denetimi

Korona virüs salgınına karşı tedbirlerini artıran Nevşehir Belediyesi, halk sağlığının korunması ve hijyen şartlarının sağlanması amacıyla bakkal, market ve fırınlarda denetimlerini de sıklaştırdı. Ekmeklerin hijyenik koşullarda satılıp satılmadığını denetleyen zabıta ekipleri, ambalajsız ekmek satan fırın, bakkal ve marketlere cezai işlem uyguluyor.

Korona virüs salgını önlemleri kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile birlikte ekmek ve ekmek çeşitlerinin ambalajlı satılması kararının ardından Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde ekmek ve pide satışının yapıldığı fırın, büfe, bakkal ve marketlere yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Denetimlerde fırın ve ekmek büfelerinde satıcıların eldiven takıp takmadıklarını kontrol eden Zabıta ekipleri, bakkal, büfe ve marketler de ise satışa sunulan ekmeklerin ambalajlı olup olmadıklarını kontrol ederek işletmecileri halk sağlığını tehlikeye sokacak olumsuzluklardan kaçınarak korona virüs salgınına karşı eldiven ve maske kullanmaları yönünde uyarılarda bulundu.

Her gün rutin olarak yapılan denetimlerde salgından korunma tedbirlerine uymayan işletmelere cezai işlem uygulanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER