Erzincan AK Parti'den Seçim Değerlendirmesi

AK Parti Erzincan İl başkanı Mehmet Cavit Şireci yazılı bir açıklama yaparak 31 mart 2019 pazar günü yapılan seçimi değerlendi.

Erzincan AK Parti'den Seçim Değerlendirmesi

AK Parti Erzincan İl başkanı Mehmet Cavit Şireci yaptığı yazılı açıklamada "Halk iradesinin tecellisi adına bir seçimi daha geride bıraktık. Ak partinin kurulduğu günden bu yana alnımızın AK’ıyla 15 yıldır yerel yönetimlerde halka hizmeti Hak’ka hizmet sayarak çok büyük hizmetlere imza attık. Bu yerel seçimde de halkımız, ilimiz genelinde Çayırlı, İliç, Tercan, Üzümlü, Refahiye olmak üzere 5 ilçe ve Kargın ile Çadırkaya beldelerinde belediye başkanlık görevine AK Partili adayları layık gördü. Ayrıca il genelinde AK Parti, 17 yıldır olduğu gibi bu seçimde de aldığı oy oranı ile birinci parti olma özelliğini korumuştur.İl ve ilçe teşkilatlarımızla görevimizin başındayız ve halkımızın bu seçimlerde verdiği kararı iyi analiz etmek ve bu doğrultuda çalışmalarımızı şekillendirmek zorunda olduğumuzu biliyoruz.


Seçim sürecinde AK Partimize gönül vermiş belediye başkanımız sayın cemaletttin başsoya yaptığı değerli çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. ,mahalle mahalle, ev ev çalışma yürüten gönüllülerimize, mahalle temsilcilerimize, sandıklarda hizmet veren müşahitlerimize ve sandık kurulu üyelerine, gençlik, kadın teşkilatlarımıza, merkez ilçe dahil 9 ilçe ve il yönetimi mensuplarımıza, verdikleri emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her mensubumuz ellerinden geleni yaparak özveri ile çalıştılar.
Şehrimizde, sulh ortamı muhafaza edilerek başarılı bir seçim süreci yaşanmıştır. Süreç boyunca karşılıklı olarak saygı ortamı muhafaza edilmiştir. Halk iradesi tecelli etmiş, demokrasi sonucu şehrimizde 5 yıl boyunca hizmet verecek yerel idareciler belirlenmiştir. Seçim sonucunda, halkın teveccühüne mazhar olan Başta Erzincan Belediye Başkanı olmak üzere, tüm belediye başkanlarına, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerine, muhtarlarımıza görevlerine başarılar dilerim.
Bu vesile ile tüm hemşehrilerimin Miraç Gecesini tebrik eder, saygılar sunarım"dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
enver sümer
enver sümer - 3 ay Önce

güzel bir yorum başarılar sayın başkan

Fenerli
Fenerli - 3 ay Önce

Bırak başkan senin basiretsizliğin beceriksizliğin yüzünden 10 bin oy kaybedilmiş bir başarılı gibi çıkmış açıklama yapmışsın derhal tün kurullarınızla birlikte istifa edin de gerçekten parti için çalışanlar gelip ayağa kaldırsınlar yazık istifa edin ayıp değil bu da bir onurdur tabi o yürek varsa sizde

devran
devran - 2 ay Önce

Keşke bütün seçim kaybeden başkanlar senin gibi aklıselim düşünerek değerlendirme yapabilseler ne güzel olur. maalesef çamura yatanlar çoğunlukta....

SIRADAKİ HABER