Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitenin çeşitli bölümlerinde öğrenim gören Filistinli öğrencilerle bir araya geldi.

Görüşmede, Prof. Dr. Savaş, Filistinli öğrencilerle bir süre sohbet ederek, aileleriyle olan iletişimleri ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi aldı.

Rektör Savaş: ‘‘Saldırılar kabul edilemez.’’

Pandemide hayatını kaybeden doktor dualarla anıldı Pandemide hayatını kaybeden doktor dualarla anıldı

Rektör Savaş; başta Birleşmiş Milletler olmak üzere irade ve sorumluluk sahibi tüm uluslararası kuruluşları saldırıların durdurulması ve kalıcı barışın sağlanması için göreve davet ettiklerini yineleyerek, İsrail’in saldırılarının kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

Rektör Savaş: ‘‘Öğrencilerimizin ve Filistin halkının yanındayız.’’

Rektör Prof. Dr. Savaş, Uşak Üniversitesi olarak öğrencilerin ve Filistin Halkının yanında olduklarını dile getirerek, ‘‘Filistinli sivillerin ölmesine ve yaralanmasına neden olan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Söz konusu saldırılar sonucunda hayatını kaybeden tüm Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bizler, akademik camianın mensupları olarak üzerimize düşen sorumlulukları ve desteğimizi her zaman yerine getireceğiz. Uşak Üniversitesi tüm birimleriyle sizlerin yanındadır’’ ifadelerini kullandı.

Görüşmede Filistinli öğrenciler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ile hastanenin bombalanmasına ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Rektör Savaş’a ve tüm Uşak Üniversitesi personeline desteklerinden dolayı teşekkür eden öğrenciler, saldırıların bir an önce durdurulması çağrısında bulundular.