Erzincan’da etkili olan sağanak yağış ve art arda çakan şimşekler, araç kameralarına yansıdı. Şimşeklerin yıldırım olarak yere düşmesi sonucu Erzincan’a sınır olan Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi ve Bayburt’un Aydıntepe ilçesinde iki kişi hayatını kaybetti.

Erzincan'da Sosyal Medyada Terör Örgütü Propagandası Yapan 1 Kişi Yakalandı Erzincan'da Sosyal Medyada Terör Örgütü Propagandası Yapan 1 Kişi Yakalandı

KORKUTAN ŞİMŞEKLER VE YILDIRIM DÜŞMESİ

Meteorolojinin kuvvetli yağış uyarısında bulunduğu Erzincan kent merkezinde, sağanak yağışla birlikte gökyüzünde çakan şimşekler vatandaşları tedirgin etti. Art arda çakan şimşekler, zaman zaman yıldırım olarak yere düştü. Bu anlar, seyir halindeki bir aracın kamerasına yansıdı.

GÜMÜŞHANE’DE YILDIRIM FACİASI

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi Aydoğdu köyü Tepir Yaylası Çimen mevkiinde eşiyle birlikte hayvancılık yapan Tülay Genç’in (40) bulunduğu çadıra yıldırım düştü. Erzincanlı oldukları ve yaz mevsiminde Tepir Yaylası’nda hayvancılıkla uğraştıkları öğrenilen bir çocuk annesi Tülay Genç, olay yerinde hayatını kaybetti.

BAYBURT’TA YILDIRIM ÇARPMASI

İkinci trajik olay, Bayburt’un Aydıntepe ilçesinde yaşandı. Günbuldu köyünde hayvan otlatan Burak Bayraktar (25), yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti. Köyde büyük bir ses duyulmasının ardından durum jandarmaya bildirildi. Olay yerine sevk edilen jandarma ve sağlık ekipleri, sesin geldiği yönde yaptıkları aramada Bayraktar’ın cansız bedenini buldu. Bayraktar’ın cenazesi, sağlık ekiplerince Bayburt Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Erzincan ve çevresinde yaşanan bu olaylar, sağanak yağış ve yıldırım tehlikesine karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Meteoroloji yetkilileri, bölge halkını olası olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Kaynak: iha