banner377

Muş’ta ’mers’ Paniği

Muş’ta hacdan dönen bir vatandaş, yüksek ateş ve kusma şikayetiyle hastaneye başvurunca, ’Mers’ paniği yaşandı.Alınan bilgilere göre geçtiğimiz hafta kutsal topraklardan dönen ve ismi açıklanmayan bir vatandaş, yüksek ateş ve kusma...

Muş’ta ’mers’ Paniği
Muş’ta hacdan dönen bir vatandaş, yüksek ateş ve kusma şikayetiyle hastaneye başvurunca, ’Mers’ paniği yaşandı.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz hafta kutsal topraklardan dönen ve ismi açıklanmayan bir vatandaş, yüksek ateş ve kusma şikayetleriyle yakınları tarafından Muş Devlet Hastanesi’ne getirildi. Burada yakınlarının hastayla ilgili durumu anlatması üzerine, doktorlar hastada Mers hastalığı şüphesi olabileceğini düşündü. Hastane çalışanlarına, hasta ve hasta yakınlarına maske dağıtılırken, hasta adam da hastane dışında yer alan mahkum koğuşuna alındı. Burada hastadan alınan kan örneklerinin sonuçlarının çıkması üzerine rahat bir nefes alındı. Şahısta Mers virüsü olmadığı, soğuk havalardan dolayı gribal enfeksiyon kaptığı öğrenildi.
Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Muş Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kenan Bayraktar, korkulacak bir durum olmadığını belirterek, "Korktuğumuz olmadı, Mers virüsü değil. Yoldan gelmeye bağlı rahatsızlığı var. Enfeksiyon uzmanımız ve acil uzmanımız değerlendirdi, korkulacak bir durum yok. Hasta yakınları bize başka belirtilerden bahsetti. Hastanın muayenesinden bu belirtiler gözükmedi. Hastada Mers veya Ebola’yla alakalı bir bulgu yok" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER