Erzincan-Sivas karayolu, etkili yağışların ardından meydana gelen heyelan nedeniyle karayolu ulaşıma kapandı. Özellikle Erzincan'ın Sakaltutan tünelleri mevkisinde yaşanan heyelan, Erzincan ve Sivas arasındaki ulaşımı durma noktasına getirdi.

Erzincan’da Damızlık Düve Yetiştiriciliği İçin Önemli Protokol İmzalandı Erzincan’da Damızlık Düve Yetiştiriciliği İçin Önemli Protokol İmzalandı

MÜDAHALE ÇALIŞMALARI

Yoğun yağışlar sonucu yamaçtan düşen kaya parçaları ve toprak, suyla birlikte sürüklenerek yolun 25. kilometresinde trafiği durdurdu. İhbar üzerine hızla harekete geçen jandarma, polis, 112 Acil Servis ve Karayolları ekipleri bölgeye intikal etti. Karayolları ekipleri, kapanan yolun yeniden ulaşıma açılması için hemen çalışmalara başladı.

Heyelan nedeniyle Erzincan-Sivas karayolunun çift yönlü olarak trafiğe kapandığı bildirildi. Karayolları ekipleri, yolun en kısa sürede tekrar ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sakatutan'da yaşanan heyelan, güzergahı kullanan sürücüler için büyük bir engel oluşturdu. Yetkililer, yolun bir an önce ulaşıma açılması için tüm imkanlarını seferber etmiş durumda.

Gelişmeleri yakından takip ederek sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Editör: Selçuk ÖZDEMİR