Artvin’in Şavşat ilçesinde yoğun kar yağışı yolları kapattı, yolda kalan sürücülere köylüler traktörleriyle yardım etti. İlçede kar yağışını eğlenceye dönüştürenler de olurken, yöre halkı genç yaşlı demeden tahta kızaklarıyla doyasıya eğlendi.

Artvin’in "sakin şehir" ünvanlı Şavşat ilçesi yoğun kara teslim oldu. İlçede, ilk ve orta dereceli okullar, özel eğitim ve halk eğitim merkezlerinde taşımalı eğitim yapan öğrenciler için eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Yoğun kar yağışı, yüksek kesimlerde 1 metreyi bulurken, çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Bazı araçlar yolda kaldı, yardımına ise köylü traktörleriyle yetişti.

Karlı dağları aşarak göç yoluna koyulan yaban keçileri belgesel tadında görüntü oluşturdu Karlı dağları aşarak göç yoluna koyulan yaban keçileri belgesel tadında görüntü oluşturdu

Kar çilesini eğlenceye dönüştürenler de olurken, Artvin´in Şavşat ilçesine bağlı bin 400 rakımlı Kocabey köyü sakinleri, tahta kızaklarla kaymanın tadını çıkardı. Köyde yaşayan genç-yaşlı herkes bir araya gelerek tahta kızaklarla yarış yaparak doyasıya eğlendi.