banner377

19 Mayıs Belediyesi’nden vatandaşa maske ve eldiven dağıtımı

19 MAYIS BELEDİYESİ İLÇEDE HER YIL DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRDÜĞÜ İLAÇLAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI, KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA DAHA DA HIZLANDIRDI. SAMSUN GENELİNDE ÇALIŞMALARA BAŞLAYAN İLK EKİP OLAN 19 MAYIS BELEDİYESİ, 26 ŞUBAT TARİHİNDEN İTİBAREN İLÇE GENELİNDEKİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRARAK DEVAM EDİYOR. ÇALIŞMALARA BAŞLADIĞI İLK GÜNDEN İTİBAREN, VATANDAŞLARIN YOĞUN OLARAK KULLANDIĞI ALANLARI DEZENFEKTE EDEN 19 MAYIS BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI EKİPLER AYRICA GIDA ÜRETİM VE TÜKETİM İŞLETMELERİNİ DÜZENLİ OLARAK DENETLEYEREK ÖNLEMLERİNİ ALDI. İLÇEDEKİ TOPLU KULLANIM ALANLARININ YANI SIRA, OKULLAR, CAMİLER, İLÇEDEKİ TÜM KAMU KURUMLARI, TÜM ESNAFLAR, SANAYİ SİTESİ, SPOR SALONLARI, ÖĞRENCİ YURTLARI, DOLMUŞ HATLARI VE TAKSİLER, BALIKÇI TEKNELERİ, KAPALI PAZAR YERİ, DERNEKLER VE KOOPERATİFLER, CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLEREK ÇALIŞMALARA GÜN AŞIRI DEVAM EDİLİYOR.

19 Mayıs Belediyesi’nden vatandaşa maske ve eldiven dağıtımı

Samsun 19 Mayıs Belediyesi tarafından pazar yerinde bulunan esnafa ve vatandaşlara eldiven, maske ve dezenfektan dağıtımı yapıldı.

19 Mayıs Belediyesi ilçede her yıl düzenli bir şekilde sürdürdüğü ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını, korona virüsü tedbirleri kapsamında daha da hızlandırdı. Samsun genelinde çalışmalara başlayan ilk ekip olan 19 Mayıs Belediyesi, 26 Şubat tarihinden itibaren ilçe genelindeki çalışmalarını hızlandırarak devam ediyor. Çalışmalara başladığı ilk günden itibaren, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanları dezenfekte eden 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ayrıca gıda üretim ve tüketim işletmelerini düzenli olarak denetleyerek önlemlerini aldı.

İlçedeki toplu kullanım alanlarının yanı sıra, okullar, camiler, ilçedeki tüm kamu kurumları, tüm esnaflar, sanayi sitesi, spor salonları, öğrenci yurtları, dolmuş hatları ve taksiler, balıkçı tekneleri, kapalı pazar yeri, dernekler ve kooperatifler, cadde ve sokaklar dezenfekte edilerek çalışmalara gün aşırı devam ediliyor.

Pazar yerindeki vatandaşlara maske eldiven ve dezenfektan dağıtımı

İlçede salı günleri kurulan semt pazarını önce yıkayıp, ardından dezenfekte eden belediye ekipleri, ayrıca pazar yeri giriş ve çıkışlarına stant kurarak, eldiven, maske ve broşür dağıtarak vatandaşı bilgilendiriyor. Pazar yerine alış verişe gelen vatandaşları dezenfektan ile karşılanıyor.

Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "Vatandaşlarımızın daha huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için ilçe genelinde dezenfekte çalışmalarını titizlikle yürütüyoruz. Dünyaya yayılan bu virüs elle temas edilen her yerde olabilir. Bu süreçte çok dikkatli olmalıyız ve ellerimizi sık sık dezenfekte etmeliyiz. Vatandaşlarımızın da Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruları dikkate almalarını, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istiyoruz. Mümkün olduğunca ‘Evde Kal 19 Mayıs’ diyoruz. Ayrıca Belediyemizde faaliyete geçirdiğimiz, 65 yaş ve üzeri veya hasta veya engelli iseniz tüm gıda ve eczane alışverişlerinize yardımcı olmak için 0549 305 55 01 – 0362 511 44 88 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER