banner377

Samsun’da refüjler kadın eliyle güzelleşiyor

HER GÜN EKİPLER ŞEKLİNDE SAMSUN'UN FARKLI BÖLGELERİNE DAĞILAN KADINLAR EKTİKLERİ RENKLİ ÇİÇEKLER İLE HEM ŞEHRİ GÜZELLEŞTİRİYOR HEM DE EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR. SABAH SAATLERİNDE BAŞLAYAN YOĞUN MESAİ İLE BİR ÇOK REFÜJ DA KADINLAR TARAFINDAN EKİLEN RENGARENK EKİLEN ÇİÇEKLER İNSANLAR TARAFINDAN BEĞENİ İLE KARŞILANIYOR.

Samsun’da refüjler kadın eliyle güzelleşiyor

Samsun’da refüjlerin çiçeklendirme ve bakım işlemleri kadınlar tarafından yapılıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan kadınlar, refüjlere renkli çiçekler dikerek şehri güzelleştiriyor. Her gün ekipler halinde Samsun’un farklı bölgelerine dağılan kadınlar diktikleri rengarenk çiçeklerle hem şehri güzelleştiriyor hem de ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Duyarlılık çağrısı

Samsun’da detaylı bir çalışma başlattıklarını ifade eden ekip sorumlusu Arif Kıran, "Büyükşehir Belediyesi tarafından görevlendirerek çevre düzenlemesi kapsamında çiçek dikimi yapıyoruz. Şehri güzelleştiriyoruz. Çiçekler konusunda insanların daha duyarlı olmasını istiyoruz. Sabah diktiğimiz çiçeği ertesi gün yerinde göremiyoruz. Bazı vatandaşlar bu çiçekleri yerinden söküyor. İnsanlar biraz daha duyarlı olursa, yaptığımız emeğe saygılı olursa daha iyi olur" dedi.

Bahar aylarının gelmesiyle refüjlerde çiçeklendirme işine ağırlık veren kadınlar, hem açan menekşelerin bakımını yapıyor hem de yeni dikilecek çiçekler için toprağı hazırlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER