banner377

Şehitler için evlerden Kur’an sesleri yükseldi

ŞEHİTLER İÇİN (EMŞAV) BİNASINDA HER AYIN SON HAFTASI ANMA PROGRAM DÜZENLENİYORDU. KORONA VİRÜSÜ TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE BU KEZ EVLERDE OKUNAN KUR'AN-I KERİM VE DUALAR İLE TÜM ŞEHİTLERİN RUHUNA HEDİYE EDİLDİ. KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNAN EMŞAV KARADENİZ TEMSİLCİSİ BİLAL ERİM, " EMŞAV OLARAK HER AY DÜZENLİ OLARAK ŞEHİTLERİMİZ ANMA PROGRAMI DÜZENLİYORDUK. SALGIN HASTALIĞINDAN DOLAYI BU AY Kİ 195. ANMA PROGRAMIMIZI EVLERİMİZDEN DUA EDEREK ANDIK. WHATSAPP GRUPLARINDAN DA FAYDALANARAK ÇOK SAYIDA ŞEHİT YAKINI, GAZİ VE GÖNÜL DOSTUMUZUN KATILIMI İLE EVİMİZDEN ANMA PROGRAMI YAPTIK. VATAN İÇİN ŞEHADET ŞERBETİ İÇEN KARDEŞLERİMİZE RAHMET DİLİYORUZ. KORONA VİRÜSÜNDE KURTULMAK İÇİN EVLERDEN YAPILAN DUALARIN KABUL OLMASINI ALLAH'TAN NİYAZ EDİYORUZ" DEDİ.

Şehitler için evlerden Kur’an sesleri yükseldi

Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliğince geleneksel olarak her ayın son haftası şehitler için okutulan mevlidin bu ay 195.’si gerçekleştirildi. EMŞAV 16 yıl sonra ilk kez evlerde mevlit programı düzenledi.

Şehitler için EMŞAV binasında her ayın son haftası anma program düzenleniyordu. Korona virüsü tedbirleri çerçevesinde bu kez evlerde okunan Kur’an-ı Kerim ve dualar ile tüm şehitlerin ruhuna hediye edildi. Konu ile ilgili açıklamada bulunan EMŞAV Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, "EMŞAV olarak her ay düzenli olarak şehitlerimiz anma programı düzenliyorduk. Salgın hastalığından dolayı bu ay ki 195. anma programımızı evlerimizden dua ederek andık. WhatsApp gruplarından da faydalanarak çok sayıda şehit yakını, gazi ve gönül dostumuzun katılımı ile evimizden anma programı yaptık. Vatan için şehadet şerbeti içen kardeşlerimize rahmet diliyoruz. Korona virüsünde kurtulmak için evlerden yapılan duaların kabul olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER