CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Milli Eğitim Bakanı'na yönelik sert eleştirilerde bulundu. Sarıgül, öğretmenlerin yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, Bakan'ın öğretmenlere karşı tutumunu eleştirdi.

Sarıgül, "Sayın Milli Eğitim Bakanımız, dünyanın hiçbir yerinde bu kadar büyük öğretmen kitlesi kamu tarafından fonlanmıyor demişsiniz. Sayın Bakan, meslektaşlarımı sürekli üzüyor ve kırıyorsunuz. Öğretmenler fonlanmıyor, yaptıkları işin karşılığını çok az alıyorlar. Yoksulluk sınırının altında maaş alıyorlar," ifadelerini kullandı.

Sarıgül, konuşmasına şu şekilde devam etti: "Göçmenlerle birlikte düşündüğümüzde, 90 milyon fazla nüfusumuz var. 20 milyon öğrencimiz var. Bu 20 milyon çocuğumuz sabah okula gitmesinler mi Sayın Bakan? Öğretmenlik mesleğini bu kadar göz ardı edemezsiniz. Eğitimde ne yapmak istiyorsanız önce öğretmenlerimize dikkat edin. Önce öğretmenlerimizin mutlu olması gerekiyor."

Erzincan’da hububat tarlalarında hasat başladı Erzincan’da hububat tarlalarında hasat başladı

Sarıgül, öğretmenlerin yaşadığı ekonomik zorluklara ve mesleki değersizleştirmeye dikkat çekerek, Milli Eğitim Bakanı'na öğretmenlerin durumunu iyileştirme çağrısında bulundu.

Editör: Selçuk ÖZDEMİR