İstanbul Boğazı’nda kılavuzluk hizmeti vermek için gemiye çıkarken, transfer esnasında denize düşerek şehit olan Kılavuz Kaptan Oğuz Kök için tören düzenlendi.

5 kızın ardından doğan erkek evlat davul ve zurnayla karşılandı 5 kızın ardından doğan erkek evlat davul ve zurnayla karşılandı

Dün sabah saatlerinde İstanbul Boğazı’nda NEW SIHAM isimli gemiye kılavuzluk hizmeti vermek için gemiye tırmandığı esnada denize düşerek hayatını kaybeden Kılavuz Kaptan Oğuz Kök için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Beylerbeyi yerleşkesinde tören düzenlendi. Kök’ün Türk Bayrağına sarılı tabutu yerleşkeye getirilerek dua edildi. Düzenlenen törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammer Arslantürk, eşi Kamile Kök, çocukları Gizem, Gökçe ve Özgür Kök, Annesi Ruhiye Kök, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personelleri ve çok sayıda seveni katıldı. Şehit Kılavuz Kaptan Oğuz Kök’ün cenaze namazı öğlen namazını müteakip Sahrayı Cedit Cami’nde kılınacak.