Erzincan’da, Munzur Dağı eteklerinden gelen buz gibi suların 40 metreden döküldüğü Girlevik Şelalesi, serin havası ve doğal güzelliği ile hem şehrin stresinden hem de sıcaktan bunalan çok sayıda yerli ve yabancı turistin uğrak yeri oluyor.

Sıcaklıkların artmasıyla birlikte doğayla iç içe olan serin alanlara yönelen vatandaşlar, Girlevik Şelalesi'nin mesire alanında serinliyor. 40 metreden akan buz gibi suyu ve doğal güzelliğiyle öne çıkan şelale, ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunuyor. Şelaleyi ziyaret eden birçok kişi, manzarasında fotoğraf çektirip öz çekim yaparak anı ölümsüzleştiriyor. Aynı zamanda şelale çevresinde piknik yapma imkanı da bulunuyor.

Erzincan’ın Çağlayan beldesinde bulunan ve her mevsim farklı bir manzara sunan Girlevik Şelalesi, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan ve Munzur Dağı eteklerindeki Kalecik köyünde bulunan 9 ayrı kaynak suyunun birleşmesiyle oluşan şelale, her mevsim ziyaretçilerine ayrı bir güzellik sunuyor. Hafta sonu tatilini fırsat bilen vatandaşlar, 40 metreden akan buz gibi suyu ve doğal güzelliğiyle öne çıkan Girlevik Şelalesine akın ediyor.

Ergan Dağı’nda Üç Günlük Festival Ergan Dağı’nda Üç Günlük Festival

Kışın suyunun büyük bölümünün donması ile oluşan sarkıtlar dolayısıyla büyüleyici bir manzaraya bürünen şelale, ziyaretçilerine yazın da farklı güzellikler sunuyor. Muhteşem doğada öz çekim yaparak anın tadını çıkaran yerli ve yabancı turistler, görsel güzellikler arasında yürüyüş ve piknik yaparak zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyor.

Girlevik Şelalesine gelen vatandaşlar, “Şelale tamamen doğal ve çok güzel bir ortam sunuyor. Erzincan’a geldiğimizde mutlaka uğradığımız, vazgeçilmez yerlerimizden biri. Doğallığını koruması ve serinliği nedeniyle ailece piknik yaptığımız yer. Herkesi Girlevik Şelalesine davet ediyoruz” dedi.

Girlevik Şelalesi, Erzincan’ın çevresindeki illerin yanı sıra İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir ve yurt dışından gelen çok sayıda turistin akınına uğruyor. Bu doğal güzellik, her mevsim sunduğu farklı manzaralarla ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor.

Kaynak: iha