Siirt’te 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yapımı tamamlanan 25 konut, kura ile hak sahiplerine teslim edildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ve Siirt Belediyesi işbirliğiyle Karakol Mahallesi’nde vatandaşların talebi üzerine yapımı tamamlanan konutların teslimi için tören yapıldı. Vali ve Belediye Başkanvekili Kemal Kızılkaya, Veyselkarani Mahallesi’ndeki TOKİ konutları önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, vatandaşların bazı şeyleri somut olarak görmek istediğini belirterek, özellikle törenin burada olmasını istediklerini söyledi. Kurası çekilecek evlerin hak sahiplerine teslim edileceğini belirten Vali Kızılkaya, "Bu evleri birlikte dolaşacağız. Karakol Mahallesi’nde 1. etapta kentsel dönüşüme başladığımız 25 evi sahiplerine teslim edeceğiz" dedi.

Törende Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yetkilileri de proje hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Siirt 1. Noteri Mehmet Ali Özel’in huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi sonrası ismi okunan hak sahiplerine konutları teslim edildi.