Sivas’ta yaşayan Bora ve Gül Taştan çifti, 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Kick Boks Dünya Kupası ve Uluslararası Akdeniz Şampiyonası’nda büyük başarılar elde etti. Gül Taştan, altın madalya kazanırken eşi Bora Taştan bronz madalya ile dereceye girdi.

Kick boksa yaklaşık iki yıl önce stres atmak ve çocuklarına örnek olmak amacıyla başlayan çift, Muaythai ve Kick Boks Antrenörü Ekrem Aris ile tanışarak bu sporda ilerlemeye başladı. Hem spor yaparak hem de günün stresini atarak çalışmalarını sürdüren çift, 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen ve 44 ülkeden katılımın olduğu Kick Boks Dünya Kupası ve Uluslararası Akdeniz Şampiyonası’nda yarıştı. Veteranlar grubunda yarışan Gül Taştan, şampiyon olurken, eşi Bora Taştan üçüncülük elde etti.

Gül Taştan, Dünya Kupası’nda birinci olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Başından beri kendime çok inanıyordum. Eşim de benimle beraber başından beri mücadele etti ve beni çok destekledi. Aslında her başarılı kadının arkasında da bir erkek var” dedi.

Arda Güler, yeni sezonda Real Madrid’de 15 numaralı formayı giyecek Arda Güler, yeni sezonda Real Madrid’de 15 numaralı formayı giyecek

Bora Taştan ise, “Hobi amaçlı başladığımız bu iş, bizi bu mevkilere kadar getirdi. İlk başlarda biz nasıl yaparız diye düşünürken, şimdi derece alarak geldiğimiz bir organizasyona katıldık. Amacımız evladımıza ve diğer ailelere örnek olmaktı. Eşim birinciliği elde etti, ben de üçüncü oldum. Verdiğimiz emeğin karşılığını almak bizim için çok keyifli oldu” ifadelerini kullandı.

Ekrem Aris, “15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da yapılan Dünya Kupası ve Uluslararası Akdeniz turnuvasına Sivas olarak 15 sporcuyla katıldık. Bu zor şartlarda ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik” dedi.

Kaynak: iha