Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tanoğlu mesajında, "Güzel Erzincan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıldönümündeyiz. 106 yıl önce yaşanan acıların hatırası bu milletin hafızasını hala titretmektedir. Milletler ancak hafızalarını canlı tuttukları müddetçe, tarihe bakarak, geleceğe yön verebildiklerin zaman kendileri için güvenli bir devlet yapısını canlı tutabilirler. Biz bu bayramları, kurtuluş bayramlarını, hürriyet mücadelelerinin zaferle sonuçlandığı günlerin yıldönümlerini, yeni nesillere o günkü canlılık ve heyecanla aktarabilmek adına yaşamalıyız.

Bu milletin evlatları olarak, özümüzde saklı olan cevheri bilmeliyiz. Ecdadımızın, bizim için can verdiğini, bu günkü huzur ve sükûn ortamını, dedelerimizin ve ninelerimizin kahramanca mücadelelerine borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Hangi şartlar altında ve ne tür ihanetler ile karşı karşıya kalarak kaybettiğimiz hürriyetimizi, yokluklar içerisinde, imkansızlıklar içerisinde nasıl geri aldığımızı dünya durdukça milletimizin hafızasında yaşatmalıyız.

Cumhur İttifakı seçim çalışmalarına devam ediyor Cumhur İttifakı seçim çalışmalarına devam ediyor

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın kıymetli komutanlarının, Erzincan'ın kurtuluşunu temin eden harekatın komutanı, 3. Ordu komutanı olarak görev yapan Mehmet Vehip Paşa ve pek seri bir harekât ile şehri düşmandan temizleyen birliklerin komutanı Kazım Karabekir Paşanın, bunların yanında bu kutlu mücadelenin isimsiz kahramanlarının manevi huzurları önünde saygı ile eğiliyorum. Ruhları şad olsun" ifadelerini kullandı.