Amasya’nın Taşova ilçesinde Gençlik Merkezi’nde kodlama eğitimi alan öğrenciler, teknolojiyle ilgili yeni bilgiler öğrendi.

Ağrı’da görev yapan asker vefat etti Ağrı’da görev yapan asker vefat etti

Taşova Gençlik Merkezi İnovasyon Atölyesi’nde kodlama eğitimi alan öğrenciler, “8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası’nı düzenlenen etkinlikte kutladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Taşova Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve liderleri, bilimin ve teknolojinin önemine dikkati çekmek, çocukları ve gençleri bu alanlara teşvik amacıyla bilim ve teknoloji haftası için etkinlik düzenledi. Gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler bilimsel deneylerini sunarken, aynı zamanda teknolojinin gelişimi ve kullanımı hakkında farkındalık oluşturdu. Öğrenciler, farklı bilimsel konseptleri keşfetme ve teknolojinin günlük yaşamda nasıl kullanılabileceği konusunda pratik bilgiler edinme fırsatı buldu.

Taşova Gençlik Merkezi Müdürü Sercan Şenel, etkinliklerin çocukların ve gençlerin bilimsel düşünme becerilerini ve teknolojiyle ilgili yeteneklerini geliştirmeye yönelik olduğunu belirterek, “Bu tür etkinlikler, çocukların ve gençlerin gelecekteki kariyerlerini şekillendirmelerine yardımcı olacaktır ve toplumda bilim ve teknolojiye olan ilgiyi artıracaktır. Taşova Gençlik Merkezimizin İnovasyon Atölyesi’nde açtığımız kodlama kursu, çocuklarımıza ve gençlerimize sunduğumuz fırsatlardan sadece biri olarak görülüyor. Aynı zamanda Gençlik Merkezlerimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin kişisel gelişimlerine katkıda bulunurken, topluma da faydalı bireyler olarak yetişmelerine yardımcı oluyor” dedi.