Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde ara tatilde öğrenciler, camiye gittiler, hediyelerini aldılar. Tavşanlı Müftülüğü, çocukları camiye alıştırmak için özel bir etkinlik düzenledi. Tavşanlı Müftülüğü, sömestre tatilinde çocukları camiye alıştırmak ve onlara cami sevgisini aşılamak amacıyla özel bir etkinlik düzenledi.

Dağçeşme Camisi’nde gerçekleşen etkinlik büyük takdir topladı. Dağçeşme İmam Hatibi İsmail Ev’in, cami cemaati ve esnafların da desteği ile öğrencilere cami sevgisini aşılamak ve onları düzenli olarak camiye davet etmek amacıyla yaptığı etkinlik kapsamında, camiye düzenli olarak gelen öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan’ın elinden hediyelerini alan öğrencilerin sevinçleri görülmeye değerdi. İlçe Müftüsü Asan, "Dağçeşme Camisinde görevli personelimiz 15 tatil münasebeti ile öğrencilerimize gençlerimize hediye kampanyası düzenlediler. Camiye onları davet ederek babaları ile birlikte namazlara katılmalarını teşvik etmek amacıyla bir puantaj sistemi üzerinden hediyelendirmelerini yaptık" dedi. Her bir öğrenciye futbol topu ve krampon hediye edilirken, camiye eksiksiz olarak gelen öğrencilere bir miktar para da verildi. İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan, etkinliğin gençlerin camiye olan ilgisini artırmak adına önemli bir adım olduğunu belirtti.

İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan, etkinliğin başarısıyla ilgili açıklamasında, "Bu şekilde gençlik çalışmalarımız Tavşanlı Müftülüğü koordinesinde devam edecek" ifadelerini kullanarak, camiye olan gençlerin ilgisini artırmaya yönelik benzer uygulamaların diğer camilerde de gerçekleştirileceğini vurguladı.