SAMSUN (İHA) – Havacılık, uzay ve teknoloji tutkunlarını bir araya getiren TEKNOFEST Ankara’da ziyaretçiler Samsun standına yoğun ilgi gösterdi.

Ankara Etimesgut Havalimanı’nda Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliği ile gerçekleşen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST, ikinci gününde yoğun ilgili görüyor. Türk Yıldızları’nın uçak gösterisi yanında dikey rüzgar tüneli, iklim tüneli, güneş gözlemi, planetaryum, uzay temalı çocuk parkı, simülasyon deneyim alanları, paydaş-sponsor-katılımcı stant aktiviteleri, kara ve hava araçları sergisi, sıcak hava balonu ve pedallı uçuş gibi çok sayıda etkinliğe sahne olan festivalde çocuklar ve gençler, milli teknoloji hamlesi kapsamında üretilen uçaklara dokunarak yarışmaya katılan projeleri inceliyor.

Festivalde Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin standı yoğun ilgi gördü. Standı, festivalin 2. gününde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ömer Urhal da ziyaret etti. Stantta çocuk ve gençlerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektiren Karaaslan, festivalle ilgili değerlendirme yaptı. Karaaslan, “Geçen sene bu coşkuyu Türkiye’nin kalbinin altığı şehrimiz Samsun’da yaşıyorduk. TEKNOFEST Karadeniz, gerçekten muhteşem geçmişti. Şimdi de Ankara’dayız. Yine büyük coşku ve yüksek katılım var. Proje başvuru sayısının 1 milyonu bulduğu bir etkinlikten söz ediyoruz. Dolayısıyla Ankara’da müthiş bir atmosfer var. İnşallah seneye daha da nitelik ve sayısal olarak büyümüş TEKNOFEST kuşağı ile Türkiye’nin milli teknoloji hamleleri devam edecek” dedi.