Toroslar Belediyesinin, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği ’Mahalleler Arası Voleybol Turnuvası’nda dostluk kazandı.

Kadınlar ve Mix kategorilerinde gerçekleşen ve 12 yaş üstü 120 kişinin katıldığı turnuva, Çağdaşkent Mahallesi’nde bulunan 3 Ocak Spor Kompleksinde yapıldı. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın final müsabakalarını takip eden Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a, çocuklar ve gençler de sevgi gösterilerinde bulundu. Müsabakaların ardından turnuva ödül töreni ile son buldu. Başkan Yılmaz, turnuvaya katılan ve dereceye giren tüm takımları tebrik ederek, Toroslar Belediyesi olarak spora son derece önem verdiklerini söyledi.

Toroslar’da 7’den 70’e herkesi sportif faaliyetlerle buluşturmaya devam edeceklerini belirten Başkan Yılmaz, “30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında mahalleler arası düzenlediğimiz voleybol turnuvamıza katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum. Toroslar Belediyesi olarak sporu son derece önemsiyoruz. Spor kurslarımız bünyesinde, ilçemizdeki tesislerimizde 23 ayrı branşta eğitimler veriyoruz. Yaz boyunca çocuklarımız, gençlerimiz olimpik yüzme havuzumuzda yüzme kursumuza geldiler. Tenis kursumuz da devam ediyor. Voleybol, tek başına yapılan bir spor değil. Bir takım oyunu. Turnuvamızda değişik yaşlardan katılımcıların olması da çok güzel. Bu turnuvaya katılan herkesi tebrik ediyorum. Bu vesileyle başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan savunmasında can veren, kan veren, ter döken tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Bugün aynı şey olsa gözümüzü kırpmadan hep beraber aynı mücadeleyi veririz. Bizim en önemli özelliğimiz, teşkilatçılığımız. Dar ve zor zamanlarda, bayrağımız, vatanımız ve milletimiz söz konusu olduğunda her şeyi bir tarafa bırakıp vatan savunması yaparız. Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Başkan Yılmaz, konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını verdi.