banner377

Aydınlar Beldesinde Cami İnşaati Devam Ediyor

Bitlis’in Adilcevaz ilçesine bağlı Aydınlar beldesinde hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan cami inşaatı devam ediyor.Hayırsever vatandaş Enver Alageyik tarafından yeri bağışlanan cami inşaatı, muhtar Nadir Karamercan ve hayırsever...

Aydınlar Beldesinde Cami İnşaati Devam Ediyor
Bitlis’in Adilcevaz ilçesine bağlı Aydınlar beldesinde hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan cami inşaatı devam ediyor.
Hayırsever vatandaş Enver Alageyik tarafından yeri bağışlanan cami inşaatı, muhtar Nadir Karamercan ve hayırsever işadamları Nevzat Esen ve Hüseyin Almazool tarafından sağlanan maddi destekle yaptırılıyor. 320 metrekare alana yapılan cami, içerisinde bulunacak olan taziye evi ile belde halkına hizmet verecek.
Muhtar Nadir Karamercan, yapımı devam eden cami inşaatı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Yıllardır beldemizde tek camimiz vardı. Hayırsever işadamları ve halkımızın destekleriyle yaptırılan yeni camimiz, içinde taziye evinin de bulunmasıyla daha modern bir şekilde inşa edilmektedir. Başta caminin yapılması için arsa bağışlayan Enver Alageyik ve camimizi yaptıran hayırsever işadamları Nevzat Esen ve Hüseyin Almazool beyefendiye teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlarını kabul etsin” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER