banner377

Elazığ Aktif Sağlık-sen’den Lisans Tamamlama Beklentisi

Aktif Sağlık Hizmetleri Sınıfı ve Sosyal Hizmetler Çalışanları Sendikası (Aktif Sağlık-Sen) Elazığ Şube Başkanı Ümit Karataş, sağlık çalışanlarının Lisans Tamamlama ile ilgili başlatılan çalışmalarının hayata geçirilmesini...

Elazığ Aktif Sağlık-sen’den Lisans Tamamlama Beklentisi
Aktif Sağlık Hizmetleri Sınıfı ve Sosyal Hizmetler Çalışanları Sendikası (Aktif Sağlık-Sen) Elazığ Şube Başkanı Ümit Karataş, sağlık çalışanlarının Lisans Tamamlama ile ilgili başlatılan çalışmalarının hayata geçirilmesini istedi.
Karataş, Sağlık Bakanlığı genelgesi ile 2009 yılında ön lisans mezunu hemşire, ebe, sağlık memurları için 3 üniversite ile protokol yapılıp, lisans mezunu olmalarının sağlandığını söyledi. Karataş, "Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan ’Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kurulması ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nda lisans tamamlama ile ilgili bir madde yer alıyor. Bu konuda yapılması gereken, üniversitelerle protokol yapılıp lisans tamamlamanın hayata geçirilmesidir. Tüm sağlık çalışanları kendileri için lisans tamamlamanın hayata geçmesini bekliyor fakat yetkililer protokol yapmak yerine, bu konuyla ilgili kanun çıkarmanın gerekliliğini savunarak lisans tamamlamayı ertelemiş bulunmaktadırlar. 2014 eğitim yılına kavuşturulması planlanan ve sağlık çalışanlarının önemli bir beklentisi olan lisans tamamlamanın maalesef hayata geçirilememesinin üzüntüsünü yaşamaktayız. Ayrıca sağlık lisansiyeri olan tüm sağlık çalışanlarımızın ek gösterge düzenlenmesinden faydalandırılmasını istiyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER